Prosecco DOCG Cartizze

Vyberte si Prosecco DOCG Cartizze z našej ponuky a užite si skvelú chuť tohto šumivého vína. Takéto pitie ocení každý znalec, ale samozrejme si s ním môže spríjemniť večer akýkoľvek milovník dobrého pitia. Prosecco DOCG Cartizze je totiž absolútnou špičkou Prosecca.

Od roku 1969 existujú špeciálne predpisy, ktoré upravujú názov Prosecco DOCG Cartizze. Toto označenie zahŕňa iba 107 hektárov viníc a leží v oblasti Valdobbiadene medzi nejstrmějšími svahmi San Pietro di Barbozza, Santo Stefano a Sacco. Perfektná kombinácia miernej mikroklímy a starodávnych pôd, zložených z morény, pieskovca a ílu dodáva týmto Vinum jedinečné vlastnosti.

Maximálny výnos viníc je 12 ton hrozna na hektár. Samozrejmosťou je podmienka len ručného zberu hrozna. Vo vôni nájdeme charakteristické komplexné tóny jabĺk, hrušiek, citrusových plodov, broskýň a marhúľ, s náznakmi ruží a mandlí v dochuti. Chuť je vyvážená a elegantná s jemnými bublinkami.

Prosecco DOCG Rive si najlepšie vychutnáte pri teplote 5-7 stupňov. U nás v Prosekárni nájdete len tie najchutnejšie a zaručene vína, ktoré Vás určite nadchnú. Pite zodpovedne. Na zdravie! 

Pri objednávke od 6 kusov (0,75 l) fliaš alebo objednávke nad 75 € získate automaticky dopravu ZADARMO.

Najpredávanejšie

PDC Dry
 
€31,68
PDC Brut
 
€31,68
PDC Dry
€31,68

Prosecco Spumante, Valdobbiadene Prosecco Superiore di Cartizze DOCG, 0,75 l        

524
PDC Brut
€31,68

Prosecco Spumante, Valdobbiadene Prosecco Superiore di Cartizze DOCG, 0,75 l        

521
2 položiek celkom